www.JDPHOTO.sk

Svadobný fotograf JOZEF DEDÍK

O nás

 

V oblasti fotografie pôsobíme od roku 2009. Po zakúpení prvej digitálnej zrkadlovky sa nám otvorila cesta do sveta fotografie. V úplnom začiatku sme sa venovali predovšetkým súkromnému rodinnému foteniu a prírode. Pri možnostiach fotiť kultúrno-spoločenské podujatia sa nám zapáčíla možnosť stretávať nových ľudí. Aj vďaka nim a priležitostiam ktoré sme dostali, sme sa každým jedným fotením snažili zlepšovať.

Každá životná cesta je veľmí ťažká, ale pokiaľ máte pri sebe správnych ľudí, tak tou cestou kráčate s nadšením, pocitom spokojnosti a radosti. V roku 2011 sme si založili našu fotografickú fanpage na facebooku,  Jozef Dedik photography, kde máte možnosť ako prvý vidieť našu prácu.

Od roku 2012 sa naša záľuba stala prácou a verejne pôsobíme  na fotografickom trhu.

 

Nakoľko sme mali nafotených veľa fotografií, chceli sme ich aj prezentovať a jediná vhodná možnosť bola, založiť si webovú stránku. Ako prvú sme mali www.jozefdedik.sk. Na tejto stránke sme boli zameraný na všetky akcie. Či už to boli portrétové fotenia, svadby, stužkové slávnosti, šport, zvieratá a príroda. Spomínaná stránka bola funkčná do roku 2015. Tento rok bol pre nás aj prelomový, nakoľko sme zmenili naše pôvodné logo, celkové zameranie, nový názov webstránky, ale predovšetkým sme náš tím posilnili o nového člena Simonku.

Naša cesta nieje len na fotografickej úrovni, ale aj partnerskej. Snažíme sa k práci pristupovať zodpovedne a ľudsky. Našou prioritou nieje len práca so zákazníkom a výsledné fotografie, ale aj vytvorienie pohodovej atmosféry, pri ktorej sa budu všetci cítiť uvoľnene s úsmevom na tvári.

 

,, ak milujete to čo robíte, nikdy ti to nebude pripadať ako práca,,

Jozef Dedík - fotograf, grafik

 

Ahojte,

volám sa Jozef Dedík a dovoľte mi, aby som sa s Vami podelil o svoju veľkú záľubu, ktorá sa po istom čase stala aj mojou prácou.Týmto svetom kráčam od roku 1985 a počas života som mal nielen ako dieťa, ale aj ako dospelý veľa záľub.  V súčasnej dobe sa venujem hokeju a foteniu. Kvalita digitálnej zrkadlovky ma očarila od roku 2007, keď som mal možnosť si ju vyskúšať na jednej akcii. Od tej doby som o ničom inom nesníval len o digitálnej zrkadlovke.Po zakúpení prvej zrkadlovky sa sen stal skutočnosťou a postupným získavaním skúseností vďaka foteniu, rád od už existujúcich fotografov, prečítania si množstva článkov, prišlo moje prvé fotenie na verejnosti. Táto práca ma očarila natoľko, že som sa začal venovať hlavne spoločenským podujatiam. Keďže z každej akcie bolo potrebné aj fotografie prezentovať, založil som si prvú webstránku www.jozefdedik.sk. Stránka fungovala od roku 2009 až do roku 2015. Popri tomto období sa moja záľuba stala prácou, na základe čoho som od roku 2012 SZČO.

Každým rokom sme sa snažili posúvať vpred a rok 2015 bol pre nás rokom veľkých zmien. Prvá zmena prišla vytvorením nového loga, názvu a vytvorenia novej webstránky, ale aj prijatím nového člena, mojej priateľky Simonky. Simonka je pre mňa inšpiráciou a jej nápady mi pri fotení veľmi pomáhaju.

 

Ing. Simona Zámečníková MBA - fotografka, asistentka

 

Ahojte,

volám sa Simona Zámečníková a do sveta amatérskej fotografie som vstúpila ešte ako dieťa. Na prvej dovolenke v zahraničí som si uvedomila, že moment spomienky nemusí byť len pre danú chvíľu, ale môžete si ho pripomenúť aj prostredníctvom fotografie kdekoľvek a kedykoľvek.  K svadobnej fotografii som sa dostala v roku 2015, keď som bola pomáhať vtedy ešte kamarátovi pri fotení svadobného páru. Mala som na starosti nasvietenie a úpravu nevesty a ženícha.

Pri fotení bola výborná  atmosféra a pochopila som, ako sa pracuje na portrétovom fotení. Fotenie nás zblížilo natoľko, že momentálne tvoríme pár a zároveň fotografický tím. Obaja máme rozdelené úlohy, ja sa prevažne venujem momentkám a pomáhaniu pri nasvetľovaní,  počas svadobného dňa som aj pravou rukou nevesty.

 

 

Copyright © 2020 www.JDPHOTO.sk